Reklama Toyota

Karetka profesjonalnie wyposażona. Ma pojechać na Ukrainę (ZDJĘCIA)

To co jeszcze dwa dni temu wydawało się mało realne, dziś staje się rzeczywistością. Karetka dla Ukrainy, którą przygotowuje właściciel warsztatu samochodowego z Lasocic, została wyposażona w profesjonalny sprzęt ratujący życie. Pomogła w tym leszczyńska firma, która – gdy dowiedziała się o inicjatywie – zwołała wszystkie ręce na pokład. – Nie trzeba było nas przekonywać, wystarczył jeden telefon – przyznaje Mariusz Prais.

Przypomnijmy, że właściciel warsztatu samochodowego w Lasocicach sprowadził z Niemiec uszkodzoną karetkę, którą chce wysłać do Iwano-Frankowska (więcej TUTAJ). Jej naprawa rozpoczęła się wczoraj rano.

Dziś samochód jeździ już po ulicach m.in. Leszna, jest odpowiednio oznakowany napisami w języku ukraińskim, i jest gotowy do tego, aby nieść pomoc rannym. Problem jednak w tym, że jeszcze do niedawna wyposażony był wyłącznie w nosze transportowe. Z godziny na godzinę swoją pomoc zaczęły jednak zgłaszać kolejne osoby. W niezbędny sprzęt ratujący życie wyposażyła go leszczyńska firma ”Praiston”, która na co dzień handluje sprzętem medycznym. – O akcji poinformował mnie mój znajomy – Artur Marciniak – który poprosił o przekazanie wiedzy merytorycznej dotyczącej sprzętu jaki powinien się w takiej karetce znaleźć. Bez zbędnego zastanowienia dołączyliśmy do tej akcji, tym bardziej, że jest to konkretna, realna i bezpośrednia pomoc – mówi Mariusz Prais, właściciel firmy.

Karetka wyposażona zostanie w profesjonalny sprzęt medyczny. – Będzie to kompletne wyposażenie karetki służącej do ratowania ludzi. Zamontujemy tam defibrylator, respirator, ssak, pompę infuzyjną, nosze podbierakowe, a także butlę z tlenem, czyli takie wyposażenie, które standardowo ma każda karetka reanimacyjna. Wszystko będzie miało aktualne przeglądy techniczne, tak, aby mieć pewność, że sprzęt ten posłuży bardzo długo – opisuje Marcel Królikowski, kierownik serwisu.
Dużą część kosztów wyposażenia karetki pokryje leszczyńska firma. Pozostała część zostanie sfinansowana z prowadzonej na ten cel zbiórki pieniędzy. Część wyposażenia sfinansował też samorząd powiatu leszczyńskiego: za 14 tys. złotych zakupiono respirator, ssak, pompę infuzyjną i dwie torby medyczne.
Źródło Radio Elka Leszno /Foto. Filip Wybieralski Radio Elka Leszno
Poprzedni artykułRosyjska armia musi… to jeść (FILM)
Następny artykułPijana 18-latka wiozła volkswagenem swoją 2-letnią córeczkę. Auto było poobijane, miało papierowe tablice