Reklama samochody.pl

Strażacy ruszyli na ratunek choremu mężczyźnie

Dzisiaj 26 marca około godziny 18:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęła formatka z WCPR-u, z której wynikało, że doszło do zasłabnięcia mężczyzny w budynku mieszkalnym w miejscowości Osłonin (Powiat Wolsztyński, Gmina Przemęt). 

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz po jednym zastępie Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz OSP Kaszczor.

Po przybyciu na miejsce zastano leżącego mężczyznę z utrudnionym kontaktem, chorującym na cukrzycę. Działania Strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, dotarciu do osoby poszkodowanej, ułożeniu jej w pozycji siedzącej na wózku inwalidzkim, który znajdował się w pomieszczeniu.

Oceniono również stan psychofizyczny mężczyzny, podano tlen, zapewniono też komfort termiczny i utrzymywani wsparcie psychiczne do czasu przybycia Zespołu Ratowncitwa Medycznego.

Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala w Wolsztynie.

Poprzedni artykułGruzin deportowany z Polski. Był u nas nielegalnie
Następny artykułDachowanie busa. 30-latek w szpitalu. W akcji cztery zastępy straży pożarnej