Reklama samochody.pl

Kompletnie pijany jechał ciężarówką po drodze ekspresowej S8

Kompletnie pijany jechał ciężarówką po drodze ekspresowej S8

Bezmyślnością i brakiem wyobraźni wykazał się kierowca ciężarówki, który wpadł pijany jadąc drogą ekspresową S8. Mężczyzna wydmuchał prawie 2 promile alkoholu. W dodatku miał przy sobie amfetaminę.

W niedzielę, 29 sierpnia, przed godziną 23.00 dyżurny komendy policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie, że drogą ekspresową S8, w kierunku Wrocławia jedzie zygzakiem ciężarowa sciania.

Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci z posterunku w Bralinie, którzy bardzo szybko namierzyli na drodze ciężarówkę.

Po zatrzymaniu w bezpiecznym miejscu policjanci przystąpili do szczegółowej kontroli. Podczas kontroli okazało się, że 32-letni kierowca z powiatu gostyńskiego jest kompletnie pijany. Wydmuchał prawie 2 promile alkoholu.  W takim stanie wiózł towar do Niemiec.

Podczas kontroli policjanci znaleźli przy kierowcy prawie 10 gram amfetaminy. Od kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pojazd wraz z ładunkiem odholowano i zabezpieczono na jego koszt.

Wkrótce 32-late stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywa nie niższa niż 5 tys. zł.

Poprzedni artykułGdzie jest 9-letni Jakub? Chłopiec zaginął nad ranem
Następny artykułOd dziś mandat do 500 zł kierującemu hulajnogą może wlepić straż miejska