Reklama samochody.pl

Spłonął dach w budynku mieszkalnym

OSP Strykowo

W dniu 3 kwietnia 2020 roku kilka minut po 11 zmiana A z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Trzcielin(gmina Dopiewo).  

Po przyjedzie JOP stwierdzono, że pali się poddasze w budynku jednorodzinnym, które w całości objęte jest pożarem. Mieszkańcom udało się opuścić budynek przed przybyciem ratowników. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na objęty już całkowicie pożarem dach ( powierzchnia ok. 100m2 ). Jednocześnie jednej z poszkodowanych osób udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy  do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki elementów dachu oraz sprawdzenia kamerą termowizyjną całej konstrukcji. W ostatnim etapie prowadzonych działań zabezpieczono budynek przed zalaniem poprzez rozłożenie plandeki na całej powierzchni stropu.

Działania były prowadzone przez  dziewięć zastępów Ochotniczej i Państwowej  Straży Pożarnej w sposób rotacyjny przez wymieniające się roty złożone z obecnych na miejscu jednostek.

Na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego Gminy Dopiewo i Dyżurny Kierownictwa KM PSP w Poznaniu kpt. Paweł Zieliński. W działaniach brali udział strażacy z JRG-9 KM PSP w Poznaniu oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dopiewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Strykowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stęszewie.

  • Zachęcamy również w imieniu całej redakcji oraz strażaków do pomocy w odbudowaniu dachy. Wszelkie informacje {TUTAJ}

KM PSP Poznań

Poprzedni artykułZmarło 10 osób zakażonych koronawirusem. Aż 268 nowych zakażeń
Następny artykułZnów płonie trawa. W akcji zastępy z dwóch powiatów