Reklama Toyota

Ukrainiec, wokalista Kiryl Bledny głosi nienawiść do języka polskiego. Organizator odwołuje koncerty

Sprawa zajął się portal epoznan.pl. Rosyjskojęzyczny Ukrainiec, głosił nienawiść do polskiego języka. Do redakcji portalu trafił list od czytelnik. – Serio? Taki człowiek jest zaproszony do Polski, żeby zagrać koncert? – czytamy w liście.

Wokalista Kiryl Bledny opublikował w mediach soołecznościowych film, na którym informuje, że wku..ia go język polski i nie rozumie, po co się uczyć tego języka, ponieważ według niego jedynym, normalnym językiem jest rosyjski.

To nie koniec. Na filmie nawołuje do… wstąpienia do rosyjskiego imperium.

Bartłomiej Wypartowicz opublikował bulwersujący film ukraińskiego wokalisty na X (kiedyś twitter). Zwrócił  się z apelm, żeby zgłaszali organizatorom koncertów Ukraińca, że nie chcą go w Polsce. Ruszyła internetowa machina. Organizatorów szybko zadziałał. We wtorek, 7 listopada, opublikował się oficjalny komunikat dotyczący odwołania koncertów Kiryla Bledny w Polsce.

Miał zagrać w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Krakowie. Nie zagra. To już pewne.

Komunikat „Winiary Bookings” w mediach społecznościowych

„Na skutek wypowiedzi wokalisty zespołu Poshlaya Molly w sieci, oświadczamy, iż poniższe koncerty zostają odwołane. Bilety należy zwracać bezpośrednio w miejscu, w którym dokonano ich zakupów. My i wokalista Poshlaya Molly przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Ze strony wokalisty nie padło przeprosiny dla Polaków za obrażenie ich ojczystego języka.

Poprzedni artykuł22-latek nie miał biletu, więc… ukradł autobus z dworca PKS i podjechał do domu
Następny artykułTragedia w warsztacie samochodowym. Nie żyje mechanik