Reklama Toyota

Śmiertelny wypadek w Starej Wiśniewce. Nie żyje mężczyzna (ZDJĘCIA)

W dniu 29 kwietnia br. o godz. 14.52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie wpłynęła informacja o wypadku samochodu osobowego na drodze powiatowej w okolicach miejscowości Stara Wiśniewka. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie, w tym grupa operacyjna z KP PSP Złotów.

Działania strażaków polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu pomocy medycznej mężczyźnie, który w chwili przybycia jednostek pozostawał bez podstawowych funkcji życiowych. Prowadzona została resuscytacja krążeniowo-oddechowa do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, a także dalej wspólnie z ratownikami medycznymi. Niestety prowadzone działania ratownicze nie przyniosły pozytywnego skutku – lekarz stwierdził zgon kierowcy pojazdu.

Na miejscu prowadzone były jeszcze dalsze, odpowiednie czynności dochodzeniowe Policji, pod nadzorem służb Prokuratora.

Łącznie w działaniach zaangażowanych było pięć  zastępów Straży Pożarnej, wspieranych przez Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie: mł. bryg. Sławomir Włoszczyński
Zdjęcia: KP PSP Złotów

Poprzedni artykułStopień zwęglenia zwłok uniemożliwił bezpośrednią identyfikacje (ZDJĘCIA)
Następny artykułSześć pojazdów zderzyło się między Piłą, a Krajenką. W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne (ZDJĘCIA)