Skatowali 40-latka, bo zwrócił uwagę, żeby nie strzelali petardami. Zatrzymanych pięć osób

Pięciu pijanych mężczyzn w wieku od 23 do 41-lat pobiło przechodnia, kiedy ten zwrócił im uwagę, żeby nie rzucali petardami. Wszyscy zostali zatrzymani. Wobec dwóch z nich sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące, a pozostali zostali objęci dozorem policyjnym. Cała piątka usłyszała zarzuty pobicia za co grozi im do 3 lat więzienia.

W piątek po godzinie 17.00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o leżącym na chodniku mężczyźnie. Policjanci ustalili, że pięciu mężczyzn skatowało 40-latka, bo zwrócił im uwagę, aby nie rzucali petardami.

Pobity mężczyzna doznał obrażeń ciała i głowy. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

Szczegółowo przekazany rysopis sprawców, poczynione ustalenia ze świadkami zdarzenia a także zabezpieczony monitoring doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawców. Mężczyźni w wieku od 23 do 41-lat trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani.

Cała piątka usłyszała zarzuty pobicia. Wczoraj 32, 37 i 41-latek zostali objęci dozorem policyjnym połączonym z zakazem kontaktowania się oraz zbliżania się do pokrzywdzonego, zaś wobec 23 oraz 27-latka Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Dodatkowo, ostatni z mężczyzn dopuścił się przestępstwa pobicia w warunkach tzw. recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. A w przypadku czynu popełnionego w recydywie może zostać zwiększona o połowę.

Poprzedni artykułDźgnął nożem przypadkową osobę. Mężczyzna walczy o życie. Kobiecie pociął nożem twarz
Następny artykułPożar autobusów w bazie PKS w Wolsztynie (ZDJĘCIA)