Reklama samochody.pl

Poszukiwany przyszedł na komendę policji zapytać dlaczego… szuka go policja. Od razu trafił do więzienia

Zatrzymanie osób poszukiwanych następuje w różnych okolicznościach. Zdarza się również, że osoba poszukiwana sama zgłosi się do jednostki, nie mając wiedzy, że jest osobą poszukiwaną. Tak było właśnie w przypadku 23-latka, który chciał się dowiedzieć, dlaczego… policjanci szukali go w domu.

We wtorek, 14, listopada przed godziną 9.00 do komendy policji w Ciechanowie zgłosił się 23-letni mężczyzna. Podczas rozmowy z dyżurnym powiedział, że szukał go ktoś z policji. Przyszedł więc zapytać dlaczego?

23-latek bardzo się zdziwił, gdy okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie za przestępstwo prowadzenia po pijanemu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego.

W ramach swoich obowiązków policjanci zapoznają się z wizerunkami osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Dowiadują się, gdzie mogą ukrywać się osoby oraz sprawdzają i kontrolują miejsca przebywania osób poszukiwanych.

Ich zatrzymanie jest w wielu przypadkach tylko kwestią czasu. Uwaga. Odpowiedzialności karnej podlega również ten, kto pomaga przestępcy w uniknięciu zasądzonej kary. Osoba, która ukrywa poszukiwanego, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Poprzedni artykułBestia zakopała żywcem trzy szczeniaczki, jeden nie przeżył. Kobieta usłyszała wyrok
Następny artykułZadzwonił na policję, powiedział że w szkole ktoś strzela do dzieci. 12-latek płakał, mówił że schował się w szatni