Roztrzaskany Citroen. Groźne wyglądający wypadek w powiecie szamotulskim (ZDJĘCIA)

W sobotę, 30 września o godz. 7.25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Ludwikowo gm. Szamotuły.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który znajdował się w przydrożnym rowie. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.

W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

foto. PSP Szamotuły

Poprzedni artykułKoszmary wypadek na autostradzie. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne
Następny artykułZłodziej ukradł seniorce torebkę i dokumenty. Szybko został złapany