Reklama Toyota

Złodziej ukradł seniorce torebkę i dokumenty. Szybko został złapany

Za kradzież torebki i dokumentów będzie odpowiadał mieszkaniec Szamotuł. Mężczyzna jest podejrzany o to, że wyrwał seniorce torebkę. Został rozpoznany przez pokrzywdzoną i szybko zatrzymany przez szamotulskich policjantów.

W minionym tygodniu (20 września br.) policjanci otrzymali zgłoszenie o zuchwałej kradzieży, do której doszło około godziny 15 w Szamotułach. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż mężczyzna poruszający się rowerem podjechał od tyłu do idącej 83-latki idącej w kierunku ul. Dworcowej, wyrwał jej torebkę, w której miała m. in. pieniądze, telefon oraz dokumenty, po czym odjechał. Sprawcę przestępstwa rozpoznała kobieta, która widziała uciekającego złodzieja. Był on znany również miejscowym dzielnicowym.

Policjanci zatrzymali go około godziny po zaistniałej kradzieży. Dzielnicowi odzyskali też skradzione mienie, jednak 35-latek zdążył już zniszczyć kartę sim od telefonu. Mężczyzna trafił do szamotulskiej komendy Policji, gdzie po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży.

Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułRoztrzaskany Citroen. Groźne wyglądający wypadek w powiecie szamotulskim (ZDJĘCIA)
Następny artykułPijany 14-latek w rzece dachował samochodem ojca