Reklama samochody.pl

Wypadek. BMW zderzyło się z motocyklem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

Na drodze krajowej numer 92 na 120 kilometrze trasa Bolewice – Lwówek doszło do wypadku z udziałem BMW i motocykla.  Ranny mężczyzna trafił do szpitala w Nowym Tomyślu.

Wszystko wydarzyło się w środę 1 września, około godziny 15:20. Wówczas nowotomyskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej 92 w okolicach Grońska gm. Lwówek.

Po  przybyciu pierwszych zastępów straży na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy BMW stojący w poprzek jezdni oraz motocykl Yamaha znajdujący się na poboczu. Kierowca BMW w wyniku zderzenia nie odniósł obrażeń i odmówił pomocy medycznej, natomiast kierowca motocykla po dłuższym ślizgu znajdował się poza jezdnią, był przytomny, jednak wymagał udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy – informuje  kpt. Damian Żukrowski rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego wraz ze strażakami unieruchomił złamaną rękę oraz nogę, a następnie poszkodowany został zabrany do szpitala w Nowym Tomyślu. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w BMW, usunięciu z jezdni pozostałości powypadkowych oraz płynów eksploatacyjnych. Dochodzenie w sprawie ustalenia okoliczności i przyczyn zdarzenia prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu – dodaje Żukrowski

Do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl oraz jednostkę OSP Lwówek i Bolewice oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Poprzedni artykułMakabra na drodze. Audi uderzyło w łosia. Zginął 18-latek, 18-latka walczy o życie (ZDJĘCIA)
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Jaguar dachował i zmiażdżył rowerzystę (ZDJĘCIA)