Reklama samochody.pl

Poważny wypadek na DK15. Ranne cztery osoby (ZDJĘCIA)

Do wypadku doszło w minioną niedzielę na DK15 w miejscowości Żydowo. Według zgłoszenia wynikało, że jedna osoba będzie poszkodowana.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zawodowych strażaków z JRG w Gnieźnie oraz miejscową jednostkę OSP Żydowo. Strażacy po przybyciu we wskazane miejsce zastali wgnieciony samochód osobowy, roztrzaskany motocykl oraz motocyklistę, który leżał na jezdni i wymagał pomocy medycznej. Osoby, które podróżowały samochodem osobowym nie wysiadły z pojazdu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań, udzieleniu KPP motocykliście oraz kierowcy samochodu osobowego. W trakcie czynności dwie osoby, które były pasażerami pojazdu również potrzebowały pomocy,  dlatego wezwano następne Zespoły Ratownictwa Medycznego, którym przekazano osoby poszkodowane.

Cała czwórka uczestników zdarzenia trafiła do szpitala we Wrześni oraz w Gnieźnie. W czasie trwania działań droga była zablokowana, a wyznaczeniem objazdów zajęli się będący na miejscu policjanci. Po zlikwidowaniu płynów eksploatacyjnych działania zakończono, a ruch ponownie wznowiono.

W działaniach, które trwały niecałe dwie godziny wzięło udział 11 strażaków.

Foto: JRG Gniezno.