Reklama Toyota

Rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, stracił prawo jazdy

Chodzieska „drogówka” zatrzymała prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym rażąco przekroczył prędkość. Policja apeluje o zachowanie rozsądku na drodze.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali w Budzyniu do kontroli drogowej porsche. Jego kierowca najwidoczniej zapomniał, z jaką prędkością należy poruszać się w obszarze zabudowanym, bowiem urządzenie do pomiaru prędkości wskazało 102 km/h. Policjanci zatrzymali elektronicznie 38-latkowi na trzy miesiące uprawnienia do kierowania. Ponadto w związku z popełnionym wykroczeniem nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Policja apeluje o rozwagę na drodze i przypomina, że z początkiem roku zmianie uległ taryfikator mandatowy, który zdecydowanie podwyższył kwoty nakładanych przez policjantów kar za popełnione wykroczenia. Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest właśnie nadmierna prędkość. Mamy nadzieję, że „słona” kara sprawi, że w przyszłości kierowca będzie poważnie traktował kwestie bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników dróg.

Poprzedni artykułPięciu znajomych podczas imprezy piło alkohol. Nagle jeden z ich podpalił 25-latka
Następny artykułMakabryczne odkrycie. Ciało kobiety znaleziono na budowie marketu w Kaliszu