Reklama samochody.pl

Policjanci z komisariatu w Poznaniu apelują o rozwagę podczas ferii zimowych!

KWP Poznań
Wolny czas w trakcie Świąt oraz ferii zimowych wielu z nas będzie spędzać na świeżym powietrzu. Dlatego policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przypominają o bezpieczeństwie i rozwadze w trakcie korzystania z uroków zimowej aury.

Zima to czas kiedy znienacka pojawiają się spadki temperatur, powodujące zamarzanie akwenów. Trzeba jednak pamiętać, że powstający lód nie należy do bezpiecznych, a ryzyko wpadnięcia do wody w takich sytuacjach jest bardzo wysokie.

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, ponieważ wydostanie się z przerębla jest ogromnym problemem. Apel kierujemy jak co roku szczególnie do dzieci i młodzieży, ale także do osób dorosłych, sprawujących opiekę nad najmłodszymi. Zimą warto korzystać z zabawy na lodowiskach sztucznych, które są całkowicie bezpieczne.

Druga grupa osób, do których zwracają się z apelem policjanci to wędkarze. W ostatnich latach nasze zimy nie pozwalają na bezpieczne połowy ryb z lodu w związku z brakiem silnego mrozu, a akcje ratownicze w tych warunkach są szczególnie trudne i niebezpieczne. Amatorzy wędkowania często nie informują nikogo w jakim miejscu chcą spróbować sił na lodzie, a odległość od spacerowiczów sprawia, że sytuacje załamania się lodu i wpadnięcia pod jego taflę są ciche i niezauważalne.

Warto przemyśleć, czy te chwile z wędką na środku „prawie” zamarzniętego akwenu, warte są utraty życia. Dlatego przypominamy, by w rękawach odzieży przeznaczonej do wędkowania na lodzie zawsze znajdowały się kolce. To ważny element bezpieczeństwa, który w sytuacji zarwania lodu może pomóc wydostać się z wody.

Każdorazowo widząc zagrożenie na zamarzniętych akwenach, gdzie istnieje ryzyko załamania lodu, należy powiadomić służby ratownicze, korzystając z bezpłatnego numeru alarmowego 112!

Życząc śnieżnej zimy i bezpiecznego odpoczynku w okresie ferii zimowych, przypominamy również o bezwzględnym stosowaniu się do aktualnych zasad reżimu sanitarnego, aby kolejne wakacje, już latem, mogli wszyscy spędzić beztrosko nad wodą.

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu

Poprzedni artykułOszuści ”na wnuczka” zatrzymani. Policja odzyskała sporą sumę pieniędzy
Następny artykułKierowca popełnił wykroczenie i nie zatrzymał się do kontroli. Policja rozpoczęła pościg za mężczyzną