Reklama Toyota

27-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policja rozpoczęła pościg za mężczyzną

Do zdarzenia doszło 19 kwietnia br., w miejscowości Robakowo. Podczas nocnej służby mundurowi zauważyli, że kierowca samochodu osobowego marki Opel Vectra na widok radiowozu zawrócił i gwałtownie przyśpieszył. 

Policjanci postanowili ruszyć w pościg za kierowcą i zatrzymać go do kontroli, aby dowiedzieć się co było przyczyną tego zachowania. Po zbliżeniu się do pojazdu i wydania sygnału ostrzegawczego przez policję mężczyzna nie zareagował i zaczął uciekać.

Podczas pościgu uciekinier w pewnym momencie uderzył w drzewa co zablokowało drogę dla radiowozu. Policjanci bez zastanowienia udrożnili przejazd i ruszyli dalej za kierowcą. Po kilku minutach mundurowi ujrzeli ścigany samochód, lecz kierowcy nie było w środku.

Informacja o poszukiwaniu kierowcy została przekazana również innym patrolom, co pozwoliło w ciągu godziny ustalić i zatrzymać 27-latka w miejscowości Gądki. Mężczyźnie przedstawiono aż sześć zarzutów w tym za przestępstwo i pięć wykroczeń drogowych. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych.

Zatrzymany przyznał się do wszystkich czynów, grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Ojciec zginął na oczach dzieci
Następny artykułWypił 30 piw i nie był w stanie pracować więc… pojechał o tym powiedzieć szefowi i dachował