Pracowity długi weekend nowotomyskich policjantów

Długi weekend dla mieszkańców był czasem zabawy i odpoczynku. W tym czasie (od piątku 29 grudnia do wtorku 2 stycznia), policjanci otrzymali łącznie około 120 zgłoszeń o zdarzeniach zaistniałych na terenie powiatu. Były to zarówno interwencje podejmowane w miejscach publicznych, jak i w domach.

29 grudnia – trzy przypadki zatrzymań

Początek długiego weekendu nie był spokojny. W piątek, 29 grudnia, na ulicy Kolejowej w Nowym Tomyślu funkcjonariusze Wydziału Prewencji zatrzymali 28-latka, który prowadził BMW mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, w miejscowości Linie, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 50-latka, który kierował Nissanem pomimo braku uprawnień do prowadzenia pojazdu. Nie był to koniec. W Bolewicku 45-letni mężczyzna został zatrzymany za kierowanie Skodą pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

31 grudnia – kontynuacja

Pod koniec roku, 31 grudnia, dzielnicowi z Nowego Tomyśla interweniowali w Jastrzębsku, gdzie zatrzymali 46-latkę, która prowadziła Peugeota pomimo aktywnego zakazu prowadzenia. Wydarzenia te podkreślają, jak ważna jest ciągła obecność policji na drogach, oraz jak często kierowcy łamią przepisy, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

2 stycznia – akcja „Trzeźwy Poranek”

Podczas akcji „Trzeźwy Poranek”, 2 stycznia ruch drogowy zatrzymał 48-latka, który prowadził pojazd ciężarowy na autostradzie, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. To kolejny przykład na to, jak ważne są działania prewencyjne i kontrolne w zakresie bezpieczeństwa na drogach.

Wysoka liczba interwencji związanych z naruszeniem przepisów drogowych i kierowaniem pod wpływem alkoholu podkreśla wagę edukacji i świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Mamy nadzieję, że te działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia liczby zdarzeń na drogach.

Poprzedni artykułNa wieczną służbę odszedł Zygmunt Kozica. Miał 89 lat
Następny artykułTragiczny wypadek. Nie żyje młody strażak