Reklama Toyota

Pożar. Płonęła stodoła. W akcji pięć zastępów straży pożarnej.

W dniu 27 września 2022 roku o godz. 6:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Pakosław gm. Lwówek.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastęp gaśniczy i drabinę mechaniczną z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz dwa zastępy z jednostki OSP Lwówek i zastęp OSP Brody. Zaalarmowana została również miejscowa jednostka OSP Pakosław, która nie wyjechała do działań.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano palącą się drewnianą stodołę krytą eternitem. Do stodoły dobudowana była wiata częściowo objęta ogniem. Przed przybyciem zastępów na miejsce, właściciel ewakuował z budynku motocykl.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu na palącą się stodołę oraz 1 prądu wody w obronie przylegającej wiaty. Zasilanie wodne zbudowano z hydrantu oddalonego o ok. 200 m. Kolejne działania polegały na rozbiórce spalonej konstrukcji stodoły oraz wiaty wraz z ich jednoczesnym dogaszaniem.

Po zakończonych działaniach gaśniczych pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną celem wykluczenia obecności ewentualnych zarzewi ognia.

 

Poprzedni artykułTragedia. Byki zaatakowały w gospodarstwie. Młody mężczyzna nie żyje
Następny artykułJeleń opuścił wybieg w zoo w Nowym Tomyślu. Ostatecznie zwierzę nie przeżyło