Reklama samochody.pl

Pożar poddasza. Z ogniem walczyło dziesięć jednostek strażackich [ZDJĘCIA]

Wczoraj 14 kwietnia około godziny 10:55 Stanowisko Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Śremie odebrało zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym przylegającym do niego budynku gospodarczego w miejscowości Lubiatowo (Powiat Śremski, Gmina Dolsk). 

Na miejsce natychmiast wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Śrem, dwa zastępy OSP Dolsk oraz OSP Chrząstowo a także po jednym zastępie z OSP Małąchowo, OSP Piaski oraz OSP Gola. Łącznie w akcje było zaangażowanych dziesięć zastępów straży pożarnej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i rozpoznaniu ustalono, że pali się dach budynku mieszkalno-inwentarskiego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz podaniu w natarciu na pożar trzech prądów wody.

 

Część znajdujących się zwierząt, które przebywały w budynku zostały ewakuowane jeszcze przed przybyciem strażaków przez właścicieli i użytkowników obiektu.

Przebywające wewnątrz osoby ewakuowały również ewakuowały się przed przed przybyciem straży na miejsce.  Ogniem objęta była połać dachu o powierzchni około 70 m2.
W związku ze zniszczeniami jakie powstały na skutek pożaru budynek nie nadaje się do zamieszkania. Rodzinie, która zamieszkiwała budynek zapewniono lokum zastępcze, które podjął samorząd Gminy Dolsk.
Poprzedni artykułWypadek dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby poszkodowane trafiły do szpitala
Następny artykułSpłonęła piwnica w bloku [ZDJĘCIA]