Reklama Toyota

Pożar poddasza. Z ogniem walczyło dziesięć jednostek strażackich [ZDJĘCIA]

Wczoraj 14 kwietnia około godziny 10:55 Stanowisko Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Śremie odebrało zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym przylegającym do niego budynku gospodarczego w miejscowości Lubiatowo (Powiat Śremski, Gmina Dolsk). 

Na miejsce natychmiast wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Śrem, dwa zastępy OSP Dolsk oraz OSP Chrząstowo a także po jednym zastępie z OSP Małąchowo, OSP Piaski oraz OSP Gola. Łącznie w akcje było zaangażowanych dziesięć zastępów straży pożarnej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i rozpoznaniu ustalono, że pali się dach budynku mieszkalno-inwentarskiego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz podaniu w natarciu na pożar trzech prądów wody.

 

Część znajdujących się zwierząt, które przebywały w budynku zostały ewakuowane jeszcze przed przybyciem strażaków przez właścicieli i użytkowników obiektu.

Przebywające wewnątrz osoby ewakuowały również ewakuowały się przed przed przybyciem straży na miejsce.  Ogniem objęta była połać dachu o powierzchni około 70 m2.
W związku ze zniszczeniami jakie powstały na skutek pożaru budynek nie nadaje się do zamieszkania. Rodzinie, która zamieszkiwała budynek zapewniono lokum zastępcze, które podjął samorząd Gminy Dolsk.