Reklama samochody.pl

Spłonęła piwnica w bloku [ZDJĘCIA]

PSP Chodzież

15 kwietnia o godz. 1:34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chodzieży, wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym, w Chodzieży.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali silne zadymienie w piwnicy oraz na klatce schodowej budynku. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, weszli do piwnicy i przy pomocy kamery termowizyjnej namierzyli źródło pożaru po czym przystąpili do gaszenia palącego się wyposażenia piwnicy. Druga rota otworzyła okna na klatce schodowej celem oddymienia, a następnie przystąpiła do wyprowadzenia mieszkańców na zewnątrz budynku. Pierwszym czterem dorosłym osobom, które zostały ewakuowane z budynku udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który na bieżąco przejmował ewakuowane osoby. Jedna osoba została zakwalifikowana do hospitalizacji.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wynoszenia na zewnątrz spalonych przedmiotów z piwnicy, które następnie przelano ponownie wodą.

Z uwagi na liczbę osób ewakuowanych oraz niską temperaturę na zewnątrz, za pośrednictwem przedstawiciela Urzędu Miasta Chodzież zadysponowano autobus, który na czas działań ratowniczo-gaśniczych posłużył jako schronienie dla mieszkańców budynku. Na miejscu zdarzenia obecna Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Gazowe.

Pracownicy Pogotowia Gazowego stwierdzili nieszczelność w instalacji, dlatego odłączyli dopływ gazu do całego budynku.

W działaniach trwających blisko 3,5 godziny brało udział łącznie 22 strażaków z JRG Chodzież, OSP Milcz i OSP Chodzież

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Artur Binkowski

 

 

Poprzedni artykułPożar poddasza. Z ogniem walczyło dziesięć jednostek strażackich [ZDJĘCIA]
Następny artykułNie żyje mł.insp. Wiesław Jacyno