Reklama Toyota

Pożar piwnicy w domu jednorodzinnym w Kębłowie. W budynku znajdowała się jedna niepełnosprawna osoba (ZDJĘCJA)

Patryk Kaczmarek - wlkp112

W niedzielę, 2 maja około godziny 6:40 dyżurny wolsztyńskich strażaków otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym na ulicy Wierzbowej w miejscowości Kębłowo. 

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz jeden zastęp strażaków ochotników z Kębłowa.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu straży na miejsce zastano silne zadymienie, w piwnicy domu jednorodzinnego. Po dokładnym rozpoznaniu okazało się, że doszło jednak do pożaru piwnicy. Jeszcze przed przybyciem strażaków cztery osoby opuściły budynek o własnych siłach. Natomiast w środku pozostała jedna osoba, która była niepełnosprawna, która nie mogła opuścić budynku o własnych siłach. Osoba ta nie wymagała pomocy medycznej.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz uruchomieniu dwóch turbowentylatorów w celu oddymienia pomieszczenia w piwnicy oraz mieszkaniu. Strażacy podali również jeden prąd wody w celu ugaszenia pożaru.

Dalsze działania po ugaszeniu pożaru polegały dokonaniu pomiarów we wszystkich pomieszczeniach za pomocą miernika wielogazowego oraz kamerą termowizyjną.