Reklama samochody.pl

Gigantyczny pożar w Starej Tuchorzy. Gigantyczne będą również straty (ZDJĘCIA,WIDEO)

Strażacy z powiatu wolsztyńskiego, nowotomyskiego, poznańskiego oraz leszczyńskiego walczyli z gigantycznym pożarem w Starej Tuchorzy koło Wolsztyna w powiecie wolsztyńskim, w Gminie Siedlec. Dym było widać z blisko 20 kilometrów. 

Do pożaru doszło w sobotę 16 lipca około godziny 13:40. Wówczas dyżurny wolsztyńskich strażaków odebrał zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firm w miejscowości Stara Tuchorza. Na miejsce natychmiast zadysponowano okoliczne jednostki strażaków. Po dojeździe okazało się, że palą się już pobliskie halę, więc konieczne okazało się zadysponowanie na miejsce kolejnych sił i środków. W kulminacyjnym momencie z żywiołem walczyło blisko 30 zastępów straży pożarnej.

Sytuacja na miejscu była niebezpieczna, rozszczelnieniu uległ dystrybutor oleju napędowego, który objęty był ogniem. W zbiornikach znajdowało się około 20 tysięcy litrów paliwa. Płoną również hale produkcyjne. Spłonęły hale z wyposażeniem, samochody i zbiornik z paliwem, najprawdopodobniej właśnie tam było zarzewie ognia. Straty będą ogromne, ale ważne, że nikomu nic się nie stało.

Do tematu będziemy jeszcze wracać!

Poprzedni artykułCzterdziestu strażaków gasiło pożar w odlewni żeliwa. Akcja trwała 3,5 godziny (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia podczas pompowania opony ciężarówki. Wybuch opony zabił mężczyznę