Wypadek audi i volkswagena. Dwie kobiety w szpitalu ( ZDJĘCIA)

zdjęcia Patryk Kaczmarek - www.wlkp112.pl

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, doszło dziś w czwartek, 24 września po godzinie 15:00 na trasie Świętno – Wilcze. 

Na miejsce wypadku natychmiast wysłano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, dwa zastępy ochotników z Świetna, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe miejsce pierwszych zastępów na miejsce, potwierdzono zdarzenie, a zarazem zastano dwa samochody osobowe, marli volkswagen pasat, który znajdował się częściowo w rowie i na jezdni oraz audi, które blokowało drogę.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej numer 314 na 13 kilometrze. Obydwoma pojazdami kierowały kobiety, które opuściły pojazdy o własnych siłach. Osobami poszkodowanymi jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego strażacy udzielili tym osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli butlę gazową z jednego z pojazdów.

Z ustaleń policji wynika, że kierująca samochodem audi, 41-letnia mieszkanka Kębłowa, w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu uderzyła w tył volkswagena passata, którym kierowała 46-letnia mieszkanka Sławy. Decyzją zespołu ratownictwa medycznego kobiety zostały przetransportowane do szpitala w Wolsztynie – mówi Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej komendy.