Reklama Toyota
Wielkopolska 112 » Wolsztyn » Pożar garażu w Niałku Wielkim. Spłonęło BMW! Prawdopodobnie doszło do podpalenia (ZDJĘCIA)

2 grudnia, 2020

Pożar garażu w Niałku Wielkim. Spłonęło BMW! Prawdopodobnie doszło do podpalenia (ZDJĘCIA)

We wtorkowy wieczór 1 grudnia w Niałku Wielkim koło Wolsztyna doszło do pożaru garażu, w którym znajdował się samochód osobowy marki BMW. 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o godzinie 22:25. Według zgłoszenia wynikało, że w Niałku Wielkim (powiat Wolsztyński) doszło do pożaru samochodu.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratiwniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz dwa zastępy strażaków ochotników z Obry a także jeden zastęp z Kębłowa.

Po dojeździe strażaków na miejsce pożaru okazało się, że pożarem objęty jest również garaż. Strażacy natychmiast ubrali się w aparaty ochronne drug oddechowych i przystąpili do akcji gaśniczej.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca pożaru, podanie jednego prądu piany w natarciu na palący się samochód i garaż. Na sam koniec sprawdzono pomieszczenie urządzeniami pomiarowymi.

Spaleniu uległy doszczętnie samochód marki BMW. Starty oszacowano na 50 tysięcy złotych.

Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Okoliczności jak doszło do pożaru wyjaśniać będzie Wolsztyńska Policja.

Polecane