Zorganizował dyskotekę mimo zakazu. Grozi mu teraz nawet 8 lat więzienia

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali właściciela lokalu, który zorganizował dyskotekę w jednym z pilskich klubów. Mężczyzna odpowie za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem prowadzenia spotkań i imprez. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Pomimo obostrzeń związanych z trwającę epidemią, w pilskim lokalu odbyła sie impreza dla kilkudziesięciu osób. Do samego zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 listopada. Policjanci, którzy udali się na miejsce potwierdzili zebrane wcześniej w tej sprawie informacje. Osoby, które brały udział w dyskotece, zostały wylegitymowane. W poniedziałek 30 listopada br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 48-letniego właściela lokalu.

Podczas zbierania materiału dowodowego śledczy ustalili, że właściciel odpowiada za organizację imprezy towarzyskiej, w której wzięło udział co najmniej 30 osób. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Do wniosku policjantów zastosowanie dozoru oraz zakazu organizowania spotkań i imprez, przychyliła się pilska prokuratura.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Jędrzej Panglisz/KPP w Pile.

Poprzedni artykułPożar garażu w Niałku Wielkim. Spłonęło BMW! Prawdopodobnie doszło do podpalenia (ZDJĘCIA)
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Siła uderzenia była potworna. Volkswagen został zmiażdżony. Kierowca zginął (ZDJĘCIA)