Reklama samochody.pl

Pożar garażu oraz poddasza w budynku mieszkalnym. Z ogniem walczyli strażacy z dwóch powiatów [ZDJĘCIA]

st. str. Mikołaj Tubiszewski, KP PSP w Wągrowcu

W poniedziałek rano 11 maja około godziny 6:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań w miejscowości Pawłowo Żońskie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów pożarem objęta była cała powierzchni poddasza w budynku jednorodzinnym oraz przylegający garaż. W trakcie rozpoznania kierujący działaniami ratowniczymi otrzymał informację, że wszyscy mieszkańcy, łącznie cztery osoby, opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek. Po ugaszeniu strażacy przystąpili do rozbiórki konstrukcji dachu i stropu drewnianego pomiędzy drugą kondygnacją, a poddaszem w celu wyeliminowania możliwych zarzewi ognia. Równocześnie prowadzono ewakuację mienia (meble, sprzęt AGD, RTV oraz odzież).

Podczas pożaru nikt nie doznał obrażeń. Przybyły na miejsce zdarzenia Wójt gminy Wągrowiec zaoferował pogorzelcom mieszkanie zastępcze lecz rodzina odmówiła ponieważ znalazła schronienie u najbliższych.

opracowani: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu


Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na Naszej stronie? Skontaktuj się jak najszybciej z Nami.

Poprzedni artykułAreszt za atak na policjantów. Mieszkaniec Gniezna usłyszał już zarzuty
Następny artykułWybuch gazu w budynku mieszkalnym