Reklama samochody.pl

Areszt za atak na policjantów. Mieszkaniec Gniezna usłyszał już zarzuty

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował środek zapobiegawczy wobec 25-letniego mieszkańca Gniezna, który w nocy z 7/8 maja 2020 roku w Kiszkowie zaatakował dwóch policjantów. Funkcjonariusze z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7/8 maja w Kiszkowie. Po zakończeniu interwencji, która miała miejsce na terenie jednej z posesji, funkcjonariusze zostali znieważeni przez jednego z uczestników, którym był 25-letni mieszkaniec Gniezna. Wówczas policjanci zdecydowali, że zatrzymają mężczyznę. W trakcie tej czynności mężczyzna kopnął jednego z mundurowych, łamiąc mu nogę, drugi doznał ogólnych obrażeń ciała.

Agresor został zatrzymany. W momencie zatrzymania miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zostali przewiezieni karetką do szpitala w Gnieźnie. Jeden z nich przeszedł operację nogi, drugi jak się okazało nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu 10 zarzutów, w tym dotyczących wtargnięcia do mieszkania, w którym policjanci przeprowadzali interwencję, znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, złamania nogi funkcjonariuszowi, kierowania gróźb pozbawienia życia wobec funkcjonariusza i innych przestępstw.

W dniu 9 maja Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Opracowanie: Anna Osińska

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na Naszej stronie? Skontaktuj się jak najszybciej z Nami.

Poprzedni artykułPojazd jechał z uszkodzonym przednim kołem. Kierowca Opla był… kompletnie pijany
Następny artykułPożar garażu oraz poddasza w budynku mieszkalnym. Z ogniem walczyli strażacy z dwóch powiatów [ZDJĘCIA]