Reklama samochody.pl

Pożar zamieszkałego baraku w Czesławicach. Dużym zagrożeniem była butla z gazowa w środku (ZDJĘCIA)

15 czerwca br. kilka minut przed godziną 23. dyżurny Stanowiska Kierowania PSP otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w miejscowości Czesławice, gmina Gołańcz, doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

W momencie dojazdu pierwszego zastępu straży pożarnej okazało się, że pożar powstał w baraku mieszkalnym, a z uzyskanych informacji ustalono, że wewnątrz nie ma żadnych osób. Niepokojąca okazała się informacja o butli gazowej znajdującej się wewnątrz obiektu, w którym rozwija się pożar.

Natychmiastowe działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące się wnętrze baraku oraz zlokalizowaniu i wyniesieniu w bezpieczne miejsce butli gazowej, która została poddana procesowi schładzania.

W celu odłączenia prądu od obiektu zadysponowano pogotowie energetyczne. W trakcie pożaru doszło również do przepalenia rury wodociągowej, z której lała się woda w celu zakręcenia głównego zaworu konieczne było zadysponowanie gminnych służb wodociągowych.

opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia: mł. kpt. Dariusz Wiśniewski, KP PSP Wągrowiec

Poprzedni artykuł40-latek porażony prądem. Po mimo walki o życie mężczyzna zmarł (ZDJĘCIA)
Następny artykułGroza na pasach. Ojciec w ostatniej chwili zdążył uratować synka przed śmiercią (FILM)