Reklama Toyota

Poważny wypadek. Peugeot uderzył w drzewo. Strażacy musieli wycinać rannego kierowcę (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 lipca, o godzinie 8:57 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki PEUGEOT 206 na drodze powiatowej nr 2033 w miejscowości Studzieniec.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na prostym odcinku drogi prowadzącej ze Studzieńca do Budziszewka samochód osobowy marki Peugeot 206 uderzył w przydrożne drzewo. Zakleszczony 43 – letni kierujący samochodem wymagał udzielenia pomocy medycznej.

Osoba poszkodowana po wydobyciu z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego a następnie przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Wągrowcu. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ewakuacji osoby poszkodowanej i przekazanie jej ZRM, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki, odłączeniu akumulatora, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu elementów karoserii z jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało 10 zastępów w sile 35 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki

Poprzedni artykułPrzemek Kossakowski dostał mandat za przekroczenie prędkości koło Ostrowa Wlkp.
Następny artykułPożar składowanych odpadów na terenie jeden z firm w Bolechowie. Szybka reakcja pracowników zapobiegła tragedii (ZDJĘCIA)