Reklama samochody.pl

Policyjny pościg w Śmiglu. Mężczyzna był kompletnie pijany i jechał s 6-letnim synem (zdjęcia)

1,81 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymali wczoraj podczas pościgu policjanci ze Śmigla. 49-letni mężczyzna próbował uciec jadącym za nim funkcjonariuszom oraz nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne dawane przez policjantów. Wszystko to na oczach 6 letniego syna.

W poniedziałek 13 marca, około godziny 13:00 policjanci zauważyli pojazd, który dwa dni wcześniej brał udział w dwóch kolizjach na terenie Śmigla, a kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego osobowego forda, lecz kierowca nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg, który zakończył się na polnej drodze pomiędzy Sokołowicami, a Trzebidzą. W pościg ruszyło kilka radiowozów.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy, a w pojeździe na tylnej kanapie siedział przestraszony 6 letni syn kierującego, który był przewożony bez fotelika, ani też nie był zapięty w pasy bezpieczeństwa. Badanie trzeźwości wykazało 1,81 promila alkoholu w organizmie.

Uciekając, narażał na niebezpieczeństwo swojego syna, a także innych uczestników ruchu drogowego. Nie zwracał uwagi na żadne obowiązujące przepisy wyprzedzając na liniach podwójnych ciągłych, przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach. Ucieczkę kontynuował również poruszając się chodnikiem, pod prąd i wielokrotnie wymuszając pierwszeństwo na innych uczestnikach ruchu.

Policjanci udaremnili kierującemu dalszą jazdę, a samochód został odholowany na policyjny parking. Kierujący spędził noc w policyjnym areszcie.

Niebawem mieszkaniec Śmigla stanie przed sądem. Zatrzymany w pościgu mężczyzna odpowie popełnione przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za popełnione liczne wykroczenia drogowe.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Nic bardziej prostszego wystarczy, że do nas napiszesz! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na wielkopolskanasygnale112@wp.pl

📷KPP Kościan

Poprzedni artykułCichy zabójca zaatakował. Wśród rannych trójka dzieci
Następny artykuł15-latka uwięziona w mieszkaniu. Miała zażyć środek Domestos