Kościan. Podryw zakończony aresztem. 43-latek był poszukiwany

Z pozoru błaha interwencja zakończyła się zatrzymaniem 43-letniego mężczyzny. Wpadł, bo chciał poderwać młode dziewczyny. Zapomniał, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę około godz. 19:00 dyżurny kościańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od młodych dziewczyn, że w Kościanie na ul. Szewskiej, od dłuższego czasu starszy mężczyzna będący pod wpływem alkoholu, zaczepia je oraz w sposób niekulturalny i nachalny próbuje je podrywać.

Na miejsce został wysłany patrol interwencyjny. Policjanci w trakcie przeprowadzanych czynności, po sprawdzeniu osoby w policyjnych systemach ustalili, że 43-latek jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu. Został zatrzymany i najbliższy czas spędzi w Areszcie Śledczym, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

Policjanci codziennie zajmują się m.in. poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, którzy usłyszeli wyroki za przestępstwa, lecz ukrywają się z nadzieją, że unikną odpowiedzialności. Funkcjonariusze kościańskiej komendy tylko w przeciągu ostatniego miesiąca zatrzymali 22 takie osoby.

Poprzedni artykułTrzy osoby zatrzymane przez policjantów. Posiadali narkotyki
Następny artykułMakabryczne porażenie prądem. 40-latek zginął na miejscu