Reklama Toyota

Cichy zabójca zaatakował. Wśród rannych trójka dzieci

4 marca 2023 roku o godzinie 21:18 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Śremie wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w budynku wielorodzinnym.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zadysponowanych zastępów z jednostki ratowniczo – gaśniczej w Śremie jak i z OSP Śrem w wyniku rozpoznania ustalono, że zdarzenie ma miejsce w budynku wielorodzinnym, poszkodowanych zostało 5 osób w tym 3 dzieci do szpitala przez ZRM.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rota zabezpieczona w sprzęt OUO weszła do budynku i sprawdziła przy pomocy detektora wielogazowego pomieszczenia, w którym znajdowały się osoby poszkodowane przed ewakuacją na zewnątrz przez ZRM oraz pozostałych pomieszczeń w budynku. W mieszkaniu, gdzie doszlo do zasłabnięcia urządzenia wskazały ok. 500 ppm. Nastepnie sprawdzono kolene mieszkania w budynku gdzie urządzenia rónież wskazywały obecność tlenku węgla. Łącznie ewakuowano 10 osób z budynku na zewnątrz. Po wyłączeniu pieca gazowego i przewietrzeniu budynku ponownie sprawdzono pomieszczenia miernikiem wielogazowym, który tym razem nie wskazał obecności niebezpiecznych gazów. Udział 3 zastępy 16 ratowników.

  • informuje Tomasz Wybierała ze Straży Pożarnej w Śremie

Czujka tlenku węgla, o której niejednokrotnie wspominają strażacy namawiając do kupna i zamotnowania szczególnie w budynkach, gdzie ogrzewanie jest na paliwo gazowe czy stałe mogła zaalarmować mieszkańców o obecności niebezpiecznych gazów.Cieszmy się, że to zdarzenie nie skończyło się tragicznie. Przestroga i kolejny apel strażaków dla mieszkańców aby nie bagatelizować tego typu zagrożeń.

  • dodaje Wybierała

 

Poprzedni artykułBrutalność wśród nastolatków na jednym z Trzcianeckich osiedli. 18-latek ugodził nożem w plecy 19-latka
Następny artykułPolicyjny pościg w Śmiglu. Mężczyzna był kompletnie pijany i jechał s 6-letnim synem (zdjęcia)