Płonęło poddasze domu. Jedna osoba ranna

28 czerwca 2023r. o godzinie 17:17 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze poddasza w miejscowości Koło . Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Koło nad Wartą , OSP Powiercie.

W wyniku rozpoznania KDR ustalił, że pali się nieużytkowe poddasze w budynku mieszkalnym. Przed przybyciem JOP budynek opuściły trzy osoby. Zadymieniem objęte było poddasze budynku oraz piętro i poddasze budynku przyległego.

Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP) jednej osobie poszkodowanej, którą przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego (ZRM).

Ratownicy odłączyli dopływ prądu do budynku objętego pożarem oraz budynku przyległego. Ratownicy podali jeden prąd wody w natarciu na palące się poddasze przez otwór znajdujący się w dachu. Strażacy poprowadzili drugą linię gaśniczą po klatce schodowej budynku przyległego. Wykonano otwory w dachu w celu oddymienia pomieszczeń oraz ugaszenia pożaru. Pożar ugaszono. Przy pomocy kamery termowizyjnej oraz czujnika wielogazowego sprawdzono oba budynki. Urządzenia pomiarowe nie wskazały zagrożenia. Na miejsce przybyła Policja, Pogotowie Energetyczne oraz przedstawiciele Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Działania zakończono.

Działania ratownicze prowadziło 22 strażaków przez 4 godziny i 30 minut.

Poprzedni artykułWielogodzinne usuwanie skutków wycieku oleju napędowego. W akcji chemicy z Leszna (zdjęcia, wideo)
Następny artykułGigantyczny pożar tartaku. Z żywiołem walczono 11 godzin (zdjęcia)