Reklama samochody.pl

Był kompletnie pijany, potrącił dziecko. Zwiał z miejsca zdarzenia

W niedzielę na ulicy Wrocławskiej w Kole kobieta wraz z dwójką swoich dzieci przechodziła przez przejście dla pieszych. W pewnym momencie zauważyła, że na rondo ze znaczną prędkością wjeżdża auto marki Citroën. 35- letnia kobieta pociągnęła swoje dzieci do tyłu, aby uchronić je przed potrąceniem. Pomimo szybkiej reakcji matki, Citroën uderzył w jej 13-letniego syna.

Kierowca nie udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu, nie zatrzymał się, uciekł z miejsca zdarzenia, o poszukiwanym pojeździe została poinformowana Policja, dzięki błyskawicznym działaniom kierowca Citroëna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

Poszkodowany chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń.

Kierujący pojazdem mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu we krwi oraz obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (również przez jazdę pod wpływem alkoholu)

44- letni mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, a także za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu, nie udzielenie pomocy poszkodowanemu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Poprzedni artykuł10-latek podpalił altankę śmietnikową
Następny artykułUkradł drewniane obramowanie grobu i krzyż (zdjęcia)