Reklama samochody.pl

Pijany kierowca uderzył w ciężarówkę i nadal usiłował kierować samochodem. Jego bezmyślną podróż przerwał policjant, który wracał ze służby

Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i po uderzeniu w samochód ciężarowy nadal usiłował kierować samochodem. Jego bezmyślną podróż przerwał wracający ze służby policjant Zespołu Dyżurnych z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Funkcjonariusz zatrzymał 22-letniego, pijanego kierowcę i powiadomił o zdarzeniu policjantów drogówki. Zatrzymanemu grożą 2 lata więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na na terenie Polski na okres 3 lat.

 

Policjantem jest się cały czas. Tym razem udowodnił to funkcjonariusz Zespołu Dyżurnych – starszy aspirant Patryk Chmielewski.

Do zdarzenia doszło 25 października br. kilka minut przed godziną 20:00 w Jarocinie. Wracający ze służby do domu policjant zatrzymał się na jednej ze stacji paliw. Tam, stojąc przy dystrybutorze, zauważył odjeżdżający z parkingu samochód marki Audi. Kierowca po ujechaniu kilku metrów zatrzymał się. Wówczas uwagę funkcjonariusza zwróciły uszkodzenia innego samochodu, przy którym chwilę wcześniej stało zaparkowane Audi. Gdy kierowca tego pojazdu zaczął sprawdzać uszkodzenia własnego samochodu, st. asp. Chmielewski uznał, że właściciel tego pojazdu będzie chciał odjechać z miejsca nie informując o uszkodzeniach kierowcy ciężarowego DAFa.

Gdy funkcjonariusz podszedł do mężczyzny zauważył, że ma on problem z utrzymaniem się na nogach i że czuć od niego woń alkoholu. Mając niemal stu procentową pewność, że kierowca auta jest nietrzeźwy, uniemożliwił mu opuszczenie miejsca i zabezpieczył kluczyki pojazdu. Pilnując ujętego kierowcę, poprosił jednego z klientów stacji o powiadomienie o zdarzeniu Policji. Sam też zadzwonił do patrolu jarocińskiej drogówki, który kilka minut później przejął mężczyznę od nieumundurowanego funkcjonariusza.

Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna spożył sporą ilość alkoholu. W jego organizmie były ponad 2 promile alkoholu. 22-letni obywatel Ukrainy został przewieziony do komendy w Jarocinie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut dotyczący kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Kierowca Audi odpowie również za popełnione wykroczenie.

Agnieszka Zaworska/ KPP Jarocin

Poprzedni artykułTragedia w Śremie. Mimo wysiłku ratowników mężczyzny nie udało się uratować (ZDJĘCIA)
Następny artykułPodczas spaceru w lesie kobieta złamała nogę. Interweniowały służby