Reklama Toyota

Tragedia w Śremie. Mimo wysiłku ratowników mężczyzny nie udało się uratować (ZDJĘCIA)

29 października 2020 roku o godzinie 21:28 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Śremie wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie w łazience w Śremie ul.Poznańska.

Po przybyciu zadysponowanych zastępów i rozpoznaniu ustalono,że mężczyzna znajdował się wpokoju w pozycji półsiedzącej, kontakt utrudniony. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rota w sprzęcie OUO sprawdziła przy pomocy detektora wielogazowego pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla – urządzenia wykazały 0 ppm. Druga rota zabezpieczona w ubrania typu TYVEK kat.III,maseczki FFP3 oraz rękawiczki nitrylowe z zestawem R-2 weszła do mieszkania, gdzie znajdował się mężczyzna. Rozpoczęto udzielanie kpp, gdzie po kilku minutach mężczyzna stracił przytomność. Ratownicy przystąpili do RKO przy użyciu AED. Męzczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM. Następnie wraz z zespolem ratownictwa medycznego kontynuowane było RKO. Po kilkudziecięciu minutach będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.Udział 2 zastępy 8 ratowników, Policja, ZRM.

Opracował: st.kpt. Tomasz Kierzek

Zdjęcia: KP PSP Śrem

Poprzedni artykułTragedia. Mercedes z impetem uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu (ZDJĘCIA)
Następny artykułPijany kierowca uderzył w ciężarówkę i nadal usiłował kierować samochodem. Jego bezmyślną podróż przerwał policjant, który wracał ze służby