Reklama Toyota

Pijany i na zakazie. 18-latek będzie miał teraz duże problemy

Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło w nocy 14 lipca w Puszczy w powiecie sępoleńskim. 18-letni kierowca skody z zakazem prowadzenia pojazdów, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w drzewo. Wstępne badania wykazały, obecność alkoholu w jego organizmie.

Mimo ciągłych działań profilaktycznych przeciw pijanym kierowcom wciąż trafiają się osoby, które kompletnie ignorują bezpieczeństwo swoje i innych. Tak było i tym razem.

14 lipca  o godzinie 0:30 dyżurny sępoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Puszcza (gmina Więcbork). Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 18 – letni mieszkaniec Więcborka kierując osobową skodą, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W aucie oprócz kierowcy, na miejscu pasażera siedziała 18-letnia mieszkanka Więcborka. W wyniku zdarzenia oboje z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Wstępne badanie trzeźwości wykonane przez mundurowych, wykazało obecność alkoholu w organizmie 18 – latka.

Z tego względu została mu pobrana krew do dalszych badan laboratoryjnych. Dodatkowo okazało się, że młody kierowca posiadał także aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia, a za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Sępoleńscy policjanci po raz kolejny apelują o odpowiedzialność na drogach. Alkohol w każdej ilości ma wpływ na reakcje za kierownicą i jest śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

📷 Dzięki współpracy z portalem Więcbork112

Poprzedni artykułPrace polowe. Działania służb z myślą o bezpieczeństwie
Następny artykułBędzie bardzo upalnie! Zachowajcie ostrożność