Reklama Toyota

Pijani bracia szarpali niepełnosprawnego mężczyznę. Jeden kopnął policjanta tak, że ten stracił przytomność

Dwaj bracia zaczepiali i szarpali przechodnia. Kiedy uwagę zwrócił im policjant po służbie zaatakowali go. Jeden z agresorów kopnął w głowę leżącego policjanta. Obaj zostali zatrzymani i tymczasowo aresztowani. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusz w czasie wolnym od służby podjął interwencję wobec dwóch nietrzeźwych i agresywnych mężczyzn na jednej z ulic w Złotowie.

Mężczyźni zaczepiali przechodniów na ulicy, a gdy starszy mężczyzna poruszający się o kulach, zwrócił im uwagę, swoją agresje zaczęli wyładowywać na nim, szarpiąc go.

Widząc takie zachowanie przechodzący w pobliżu policjant ze złotowskiej jednostki podjął interwencję. Zwrócił im uwagę, żeby zostawili seniora i nie zaczepiali przechodniów. Gdy to nie poskutkowało, funkcjonariusz okazał legitymację i przedstawił się.

W tym momencie jeden z agresorów wdał się w szarpaninę i próbował przewrócić policjanta. Po chwili szamotaniny został obezwładniony i przytrzymany na ziemi. W tym momencie drugi awanturnik kopnął leżącego policjanta w twarz, wskutek czego ten stracił przytomność.

Obaj brutale zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Chwilę później, kilka ulic dalej zostali zatrzymani przez patrol policjantów, których wezwali przechodnie.

Zatrzymani to bracia w wieku 20 i 22 lata mieszkańcy gminy Zakrzewo. Obaj są dobrze znani złotowskim funkcjonariuszom. Byli notowani za różne przestępstwa.

Obaj usłyszeli zarzut napaści na funkcjonariusza oraz uszkodzenie ciała. Decyzją sądu w Złotowie zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grożą im kary do lat 10 więzienia.

Poprzedni artykułTragedia nad jeziorem. Przewróciła się łódka, wędkarz utonął (ZDJĘCIA)
Następny artykułUciekał policji, bo ma zakaz prowadzenia. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia