Pijana matka wiozła troje dzieci do szkoły i przedszkola w Złotowie

Niemal promil alkoholu wydmuchała 35-letnia kobieta, która wiozła troje swoich dzieci samochodem do jednej ze szkół i przedszkola w Złotowie. Odpowie za kierowanie po pijanemu. Grozi jej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara do dwóch lat więzienia.

W czwartek, 9 maja, w Złotowie po godzinie 7:00, w rejonie jednej ze szkół podstawowych policjanci ze złotowskiej drogówki zainteresowali się Renault. Za kierownicą siedziała młoda kobieta. W samochodzie była trójka dzieci, które kierująca wiozła do złotowskiej szkoły. Trzecie dziecko, najmłodsze miało zostać przewiezione do przedszkola.

Styl jazdy i sposób w jaki kierująca wykonywała manewry wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd i sprawdzili stan trzeźwości 35-letniej kierującej.

Okazało się, że kobieta była pijana. Wydmuchała blisko promil alkoholu i w takim stanie wsiadła za kierownicę zabierając ze sobą dzieci.

Nieodpowiedzialna mieszkanka gminy Złotów odpowie przed sądem. Straciła już prawo jazdy. Grozi jej kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat i wysoka grzywna.

Przedmiotem prowadzonego postępowania będzie również sprawdzenie, czy pijana matka naraziła na utratę życia i zdrowia swoje dzieci, które przewoziła samochodem.

Poprzedni artykułTrzej lubuszanie zamiast zapłacić za BMW, sterroryzowali właściciela i ukradli je
Następny artykułOśmiolatek sprawcą włamania. Wzorował się na filmach