Reklama Toyota

Ciężarówka roztrzaskała się o drzewo i stanęła w płomieniach. Ranny kierowca trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło w dniu 14 kwietnia br., przed godziną 13:00 na DW nr 189, trasa Złotów-Nowiny. Według zgłoszenia samochód ciężarowy uderzył w drzewo, a w środku uwięziony był kierowca. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zawodowych strażaków z JRG Złotów wraz z grupą operacyjną komendanta powiatowego oraz druhów z najbliższej jednostki OSP. Po przybyciu służb zgłoszenie zostało potwierdzone, a na miejscu zastano ciężarówkę ”wbitą” w drzewo, a w kabinie ciągnika siodłowego uwięziony był kierowca.

Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do kierowcy przy pomocy narzędzi hydraulicznych. W momencie działań strażaków pod kabiną zniszczonego przedziału silnikowego doszło do gwałtownego pożaru, natychmiast zostały podjęte działania gaśnicze, które zakończyły się powodzeniem. Wkrótce udało się wykonać dostęp do mężczyzny, co pozwoliło na ewakuowanie i przekazanie rannego przybyłemu na miejsce ZRM.

W czasie prowadzonych działań i czynności ruch na tym odcinku drogi został wstrzymany, a przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

W działaniach udział wzięły 3 zastępy JRG Złotów, druhowie OSP Blękwit, ZRM oraz Policja.

Foto: JRG Złotów.