Ośmiolatek sprawcą włamania. Wzorował się na filmach

Ośmioletni chłopiec włamał się do mieszkania wzorując się na filmach w internecie. Rodzice nie mieli pojęcia o całym zajściu. Łupem dziecka padły zabawki, pieniądze i sprzęt elektroniczny.

Policjanci z komisariatu Wrocław-Śródmieście zostali wezwani do nietypowego zdarzenia. Okazało się, że 8-letni chłopiec inspirowany filmami w internecie, dokonał kradzieży z włamaniem do mieszkania sąsiada.

Łupem chłopca padły zabawki, pieniądze, sprzęt elektroniczny. Do mieszkania chłopiec włamał się przez drzwi balkonowe. Kiedy mały włamywacz wynosił skradzione rzeczy został przyłapany przez jednego z sąsiadów.

Bardzo zdziwieni całą sytuacją byli opiekunowie dziecka. Najpewniej nie mieli pojęcia o tym, na jaki pomysł wpadł ich syn. Mimo wszystko zgodnie z procedurą sytuację opiekuńczą chłopca sprawdzi teraz sąd rodzinny.

Incydent jest ostrzeżeniem dla rodziców i społeczeństwa jako całości, że treści dostępne w internecie mogą mieć znaczny wpływ na zachowanie dzieci. Wystarczy jedno nieodpowiednie wrażenie, aby młody umysł zaczął naśladować niebezpieczne zachowania.

Poprzedni artykułPijana matka wiozła troje dzieci do szkoły i przedszkola w Złotowie
Następny artykułWyłudzili aż 140 mln zł. Szajka rozbita, zatrzymano 25 osób (FILM)