Trzej lubuszanie zamiast zapłacić za BMW, sterroryzowali właściciela i ukradli je

Trzej mieszkańcy woj. lubuskiego przyjechali do Jeleniej Góry, żeby obejrzeć oferowane do sprzedaży BMW, które rzekomo chcieli kupić. Jak się okazało, nie zamierzali jednak za nie płacić. Sprawcy zastraszyli gazem właściciela, a następnie ukradli samochód wart 120 tysięcy zł.

Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia w Jeleniej Górze. Mężczyźni, mieszkańcy woj. lubuskiego, pod pretekstem zakupu BMW umówili się z jego właścicielem. Przyjechali oglądną oferowane do sprzedaży auto.

Jak się jednak okazało, nie zamierzali za nie płacić. W lesie zastraszyli gazem  sprzedającego, a następnie ukradli pojazd. Wartość BWM to ponad 120 tysięcy złotych. Złodzieje z woj. lubuskiego odjechali BMW.

Mężczyzna zaalarmował policję. o zaistniałej sytuacji powiadomił jeleniogórskich policjantów. Kryminalni trafili na trop złodziei. Wszyscy zostali już zatrzymani. Policjanci odnaleźli skradzione BMW w lesie na terenie powiatu lwóweckiego.

Zatrzymanie lubuszanie to mężczyźni w wieku od 21 lat do 39 lat. Wszyscy staną przed sądem. Grożą im kary do 12 lat więzienia.

Jeden z zatrzymanych został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a dwaj pozostali zostali objęci dozorem policyjnym. Mają także zakaz opuszczania kraju oraz muszą wpłacić po 10 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Poprzedni artykułNa hulajnodze elektrycznej staranował rowerzystkę. 66-latka poważnie ranna (FILM)
Następny artykułPijana matka wiozła troje dzieci do szkoły i przedszkola w Złotowie