Reklama Toyota

Pijana 18-latka wiozła volkswagenem swoją 2-letnią córeczkę. Auto było poobijane, miało papierowe tablice

Pijana 18-latka wiozła autem swoją 2-letnią córkę. Nieodpowiedzialnej kobiecie grozi teraz kara do 2 lat więzienia oraz konsekwencje prawne związane z narażeniem dziecka na zagrożenie.

We wtorek, 1 marca, o godz. 2:00 w nocy policjanci z konińskiej patrolówki zauważyli poobijanego volkswagena z papierową tablicą rejestracyjną. Samochód jechał zygzakiem całą szerokością jezdni. Policjanci zatrzymali samochód.

Za kierownicą volkswagena siedziała 18-letnia kobieta. Od razu bełkocząc zaczęła się tłumaczyć, że zapomniał zabrać ze sobą prawo jazdy. Dokument ten nie jest wymagany podczas kontroli, dlatego funkcjonariusze każdorazowo sprawdzają kierowcę czy posiada odpowiednie uprawnienia.

Kobieta widząc, że policjant chce dokonać takiego sprawdzenia, szybko zmieniła zdanie i przyznała się, że nigdy nie miała prawa jazdy.

18-latka wydmuchała ponad 1,8 promila alkoholu. W takim stanie nieodpowiedzialna 18-letnia matka wiozła volkswagenem swoją 2-letnią córkę.

Dziecko zostało przekazane do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Koninie, a volkswagen odholowany na policyjny parking. 18-latkę czekają teraz spore kłopoty. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi jej kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna do nawet 30 tys. zł. Odpowie też za narażenia dziecka na zagrożenie.

Poprzedni artykułKaretka profesjonalnie wyposażona. Ma pojechać na Ukrainę (ZDJĘCIA)
Następny artykułArmia upomina się o kobiety! Wiemy kto może dostać powołanie. Chodzi o…