Reklama samochody.pl

Paliły się baloty słomy. W akcji 4 zastępy straży [ZDJĘCIA]

OSP Szamocin

Dnia 25 maja 2020 roku,krótko przed godziną 22:00 SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od CPR o pożarze sterty słomy. 

Na miejsce zadysponowano zastępy: JRG Chodzież, OSP KSRG Lipa Nowy Dwór ,OSP KSRG Szamocin oraz OSP Lipia Góra.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży potwierdzono zgłoszenie iż na polu około 100 metrów od najbliższych zabudowań palą się baloty (ułożone w stogu – pożarem objęte około 6 szt.)

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się baloty. Jeden z druhów OSP Lipia Góra przy użyciu własnego sprzętu rolniczego rozciągnął nadpalone baloty po polu. Dalsze działania polegały na dogaszeniu, rozgarnianych za pomocą sprzętu rolniczego (ciągnik rolniczy z ładowaczem) i wideł balotów. Spaleniu uległo 6 balotów, a pozostałe 14 balotów uległo nadpaleniu. Policja Chodzież prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

W ciągu kolejnych kilkunastu godzin strażacy interweniowali w tym samym miejscu już 3 razy. Straty oszacowano na około 1 tys.zł.

 

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na Naszej stronie? Skontaktuj się jak najszybciej z Nami.

Poprzedni artykułGigantyczny pożar śmieci strażacy gasili aż 25 dni [ZDJĘCIA,WIDEO]
Następny artykułWypadek na DK 32. Ciężarówka zderzyła się z osobówką. Jedna osoba nieprzytomna [ZDJĘCIA]