Reklama samochody.pl

Paliło się poddasze kamienicy w Pile. Ewakuowano 24 osoby (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło dnia 20 marca br., około godziny 7:20 dyżurny SKKP PSP w Pile odebrał zgłoszenie o pożarze niezamieszkałego poddasza w kamienicy znajdującej się przy ulicy Ludowej.
Dym, który wydostawał się z wnętrza poddasza było widać z bardzo daleka. Na miejsce zadysponowano strażaków z obu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Pile, którzy po chwili pojawili się na miejscu zdarzenia, zastali bardzo silne zadymienie wydostające się z poddasza.
Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, a policja zamknęła odcinek drogi od skrętu na mały rynek do ulicy Browarnej. Przy pomocy podnośnika koszowego strażacy zabezpieczeni w sprzęt ODO zostali podniesieni na wysokość poddasza i stopniowo gasili pożar, a ze względu na budowę kamienicy musieli użyć mało wody.
Z budynku konieczne było ewakuowanie 24 osób w tym trójkę dzieci. Wszystkie osoby mogły się schronić w autobusie, który został podstawiony na życzenie Zarządzania Kryzysowego Miasta.
Nie wiadomo czy budynek będzie nadawał się do zamieszkania. Władze miasta zapowiedziały, że znajdą się lokale zastępcze dla lokatorów kamienicy. –
Foto:Wasze Media czytelnik Fabian oraz czytelnik Oskar.