Reklama samochody.pl

Wypadek na DW312 w miejscowości Śniaty. 3 osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem dnia 21 marca br., Dyżurny SKKP PSP w Grodzisku Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem busa, który wpadł do rowu.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się strażacy z JRG Grodzisk Wielkopolski, OSP Śniaty oraz OSP Wielichowo. W miejscu wypadku zjawiła się również policja oraz ZRM. Strażacy po przybyciu w ustalone miejsce zastali busa leżącego w rowie oraz wszystkich uczestników wypadku, którzy samodzielnie wydostali się z pojazdu przed przybyciem służb. Kierowca prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych w wyniku czego pojazd wjechał do rowu. Wszystkich podróżujących było łącznie sześć w wieku od 13 do 18 lat.

Działania strażaków polegały na oświetleniu terenu działań, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przed przybyciem ZRM oraz stabilizacji pojazdu.

Jak się później okazało żaden z pasażerów ani kierowca nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. U większości osób zdiagnozowano tylko lekkie potłuczenia ciała. Kierowca był trzeźwy, a Postępowanie w sprawie o wypadek drogowy będą prowadzić policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim

Przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały trzy osoby poszkodowane do szpitali w Poznaniu.

Droga Wojewódzka nr312 na tym odcinku była zablokowana przez około 3,5 godziny.

Foto: Czytelnik Paweł oraz asp. sztab. Tomasz Nowaczyk – KP PSP Grodzisk Wlkp.