Reklama samochody.pl

Ośmioosobowa rodzina straciła dach nad głową. Ich mieszkanie spłonęło

Fot. Jakub Czekała www.nowytomysl.naszemiasto.pl

Wczoraj 13 kwietnia o godzinie 21:36 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że doszło do pożaru dachu budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz że niepotrzebna jest pomoc Zespołu Ratownictwa Medycznego. 

Po przybyciu Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia zastano palący się dach i poddasze budynku mieszkalnego. Mieszkańcy jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej opuścili budynek.

W pierwszej kolejności działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu prądu w skrzynce energetycznej znajdującej się na zewnątrz budynku, podaniu dwóch prądów gaśniczych do wnętrza budynku oraz jednego prądu wody z SD 30 (podnośnik) na palącą się konstrukcje dachu.

W dalszej części działania polegały na dogaszaniu konstrukcji dachu, usunięciu ze stropu drewnianych elementów i dachówek celem odciążenia, oddymieniu i sprawdzeniu kamerą termowizyjną wszystkich pomieszczeń na parterze budynku.

Ponadto wygaszono piec CO, sprawdzono drożność i temperaturę przewodu kominowego: 40 st. C. Po przybyciu pogotowia energetycznego odłączono na słupie energetycznym zasilanie do budynku.

Mieszkańcy (2 dorosłych, 6 dzieci) przebywali w samochodzie OSP Wytomyśl, a następnie zostali zabrani na noc przez rodzinę.

Siły i Środku Straży pracującej na miejscu pożaru:

  1. JRG Nowy Tomyśl GCBA-Rt MAN
  2. JRG Nowy Tomyśl GBA STAR
  3. JRG Nowy Tomyśl SD 30 IVECO MAGIRUS „podnośnik”
  4. JRG Nowy Tomyśl SLRR TOYOTA HILUX – oficer operacyjny
  5. OSP Wąsowo GBA -Rt 1,3/16 STAR
  6. OSP Wytomyśl GBA -Rt 3/48 SCANIA
  7. OSP Wytomyśl GLBAM 0,4/2/8 ŻUK
  8. OSP BUKOWIEC GCBA -Rt 5/32 SCANIA
Poprzedni artykułDramat. Ciało mężczyzny znalezione w kanale
Następny artykułPłonął las. W akcji dziewięć zastępów straży pożarnej