Reklama samochody.pl

Mieli przy sobie narkotyki. Zostali zatrzymani

25 sierpnia br. w godzinach popołudniowych krotoszyńscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki psychoaktywne. Jednemu z mężczyzn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie policjanci z wydziału prewencji KPP w Krotoszynie patrolując teren miasta, na jednej z ulic zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Toyota,

w którym jechało dwóch mężczyzn (22-letni oraz 24-letni mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego). W trakcie kontroli okazało się, pasażer pojazdu 24- letni mężczyzna posiadał przy sobie 5 woreczków strunowych zawierających substancję krystaliczną koloru białego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani a następnie osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie celem wyjaśnienia sprawy.

W toku wykonywanych czynności oraz na podstawie uzyskanych informacji policjanci udali się na jedną z posesji w powiecie krotoszyńskim, gdzie zatrzymali 23 –letniego mężczyznę mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który posiadał przy sobie worek z zawartością substancji krystalicznej oraz 22- letniego mężczyznę mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który posiadał przy sobie 1 woreczek strunowy

z zawartością substancji krystalicznej koloru białego. Dodatkowo dzięki pomocy psa do wykrywania zapachu narkotyków przeszukano pomieszczenia zamieszkałe oraz użytkowane przez 23-letniego mężczyznę. Pies doprowadził do pomieszczenia,

w którym Policjanci ujawnili i zabezpieczyli około 750 g suszu roślinnego oraz 17,32 g substancji krystalicznej koloru białego. Mężczyzn zatrzymano i doprowadzono do KPP w Krotoszynie.

23-letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania oraz sprzedaży środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego.

Ujawniona w toku wykonanych czynności krystaliczna substancja koloru białego zostanie wysłana do badań laboratoryjnych. Po uzyskaniu wyniku badań będą podejmowane dalsze czynności w sprawie.

Poprzedni artykułTragiczna śmierć w płomieniach. Dwie osoby nie żyją (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragiczny finał spływy na Warcie. Nie żyje około 50-letni mężczyzna (ZDJĘCIA)