Reklama Toyota

Pożar w zakładzie produkującym świece. Ogień został szybko opanowany (ZDJĘCIA)

W czwartek 5 sierpnia 2021 r. sześć zastępów pożarniczych interweniowało w Krotoszynie przy ulicy Zamkowy Folwark. W zakładzie zajmującym się produkcją świec doszło do pożaru pomieszczenia lakierni.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie  wpłynęło o godzinie 21:24. Do zdarzenia skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, oraz po jednym zastępie z jednostki OSP Krotoszyn, jednostki OSP Zduny i jednostki OSP Benice.

Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się w pomieszczeniu lakierni, w halach produkcyjnych panuje bardzo duże zadymienie, pracownicy zakładu opuścili zagrożony budynek przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

Działania straży pożarnej polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do środka budynku i podali prąd gaśniczy piany sprężonej na palące się wyposażenie hali. Podjęte działania gaśnicze doprowadziły do szybkiego opanowania pożaru. Nadpalone wyposażenie hali strażacy wynieśli na zewnątrz i dogasili wodą. Obiekt na bieżąco monitorowano urządzeniami pomiarowymi, które po usunięciu wszystkich materiałów na zewnątrz i oddymieniu pomieszczeń potwierdziły likwidację zagrożenia. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 51 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: OSP Zduny

Poprzedni artykułPożar ścierniska. Gaszenie pożaru utrudniał duży wiatr. 16 zastępów straży w akcji (ZDJĘCIA)
Następny artykułPolicja szuka gwałciciela. Dewiant zaatakował kobietę