Reklama Toyota

Maniek 11 lat szukał zwłok. W końcu odpocznie

Pies służbowy Maniek “DODO” z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu po 11 latach służby doczekał się zasłużonego odpoczynku. Po efektywnej oraz pełnej sukcesów pracy w wyszukiwaniu zapachu zwłok ludzkich na lądzie i wodzie, uczestnicząc w wielu spektakularnych akcjach, medialnie nagłośnionych na terenie całej Polski, trafi do szczęśliwego domu swojego przewodnika.

Na komisariacie pojawił się jako roczny szczeniak labrador biszkoptowy, a swoim urokiem podbił serca całego garnizonu. Wielokrotnie występował na pokazach w szkołach i przedszkolach, gdzie pomagał swoim przewodnikom w prowadzeniu zajęć na temat “Czy pies musi gryźć” oraz “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Jako ulubieniec dzieci, był symbolem i rozpoznawalną twarzą, a raczej mordką Komisariatu Wodnego. Podczas swoich pierwszych lat służby “DODO” – bo tak brzmiało jego służbowego imię, współpracował z asp.sztab. Jakub Wojtkowiak, natomiast od 2017 roku przydzielony został do przewodnika psa st. sierż. Mateusz Pluskota.

Na pożegnanie załoga Komisariatu Wodnego pożegnała Mańka smakołykami nie zapominając o przysłowiowej “śląskiej” życząc mu dużo zdrowia i długich lat życia.

Poprzedni artykułPolicja szuka złodzieja i publikuje wizerunek (FILM)
Następny artykułTo on ukradł pieniądze ze skarbonki w kościele. Szuka go policja (FILM)