Reklama samochody.pl

Makabryczne zabójstwo w Środzie Wielkopolskiej. Sąd podwyższył karę sprawcy

Po ogłoszeniu wyroku w listopadzie ubiegłego roku pojawiły się opinie, że był za niski.

6 grudnia 2021 roku zwłoki półnagiej kobiety zostały odnalezione przez pracowników sieci sklepów Biedronka w Środzie Wielkopolskiej. W związku ze sprawą zatrzymano 41-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzuty zgwałcenia kobiety ze szczególnym okrucieństwem i zamordowania jej. Działał on w warunkach multi-recydywy. Jako przyczyny śmierci kobiety podano krwotok wewnętrzny i wychłodzenie organizmu. Sprawca miał zadawać jej ciosy w głowę i brzuch.

Według prokuratury kobieta i mężczyzna nie znali się długo. 46-latka była mieszkanką Poznania, a podejrzany 41-latek mieszkał w Środzie Wielkopolskiej. Oboje nie mieli stałego miejsca pobytu i mieli się poznać na dworcu.

W listopadzie 2022 roku przed poznańskim sądem zapadł wyrok w tej sprawie. Ujawniono, że ofiara przed śmiercią została zgwałcona. Sąd ukarał mężczyznę za gwałt i pobicie kobiety oraz nieudzielenie jej pomocy, za co skazał go na 15 lat więzienia. Nie skazano go natomiast za zabójstwo.

Apelację od wyroku złożyli prokuratura i obrońca oskarżonego. Prokuratura chciała wyższego wyroku, a obrona niższego. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, we wtorek zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie. Sprawcę uznano za winnego zabójstwa kobiety oraz jej zgwałcenia. Skazano go na 25 lat więzienia.

Źródło. Epoznan.pl
Poprzedni artykułDramat. Pijany kierowca spowodował wypadek w, którym zginęła jedna osoba (zdjęcia)
Następny artykułMatka miała ponad 2 promile alkoholu i przyjechała po dziecko